Multimedialny konkurs szkolny “Reklama mojej szkoły”

Adresaci:

Uczniowie klas 4 – 8 naszej szkoły

Cele konkursu:

• promowanie talentów młodzieży;
  • aktywizacja twórcza uczniów;
  • zachęcenie uczniów do konstruktywnego wykorzystania urządzeń multimedialnych, do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej;
  • rozbudzenie poczucia przynależności do danej społeczności szkolnej i dumy z tego powodu;
  • promocja szkoły.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie krótkiego (maksymalnie 60 sekund) filmu będącego reklamą naszej.
  2. Na konkurs należy przekazywać filmy wykonane indywidualnie lub zespołowo (max. zespoły 3-osobowe). Osoby pracujące w zespole muszą pełnić rolę aktorów w filmie lub być operatorem kamery, czy osobą odpowiedzialną za montaż filmu.
  3. Dozwolona jest dowolna technika wykonania filmu przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera.
  4. Plik video można zapisać w formacie mp4.
  5. W filmie powinna być zawarta informacja o autorach.
  6. Filmy nie będą weryfikowane pod kątem niesamodzielności.
  7. Pracę konkursową należy dostarczyć do nauczyciela informatyki do 6 czerwca 2022 r. na płycie CD/pendrivie  lub za pomocą TEAMS poprzez czat do nauczyciela informatyki.
  8. Film nadesłany na konkurs musi być pracą przygotowaną specjalnie na konkurs, wcześniej niepublikowaną. Nie może naruszać praw autorskich osób trzecich.
    Praca konkursowa nie może naruszać prawa do prywatności osób trzecich. Prezentowane w niej treści nie mogą przedstawiać ani propagować zachowań sprzecznych z przepisami prawa i zasadami etyki.
  9. Uczestnicy oświadczają, że są autorami zgłoszonych prac. Równocześnie zgadzają się na wykorzystanie filmu w celach promocji szkoły i na publikację nagrodzonych prac w serwisie YouTube.
  10. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na konkurs zostały wykonane osobiście oraz że wykorzystane do pracy konkursowej materiały nie naruszają praw autorskich.
  11. Prace zgłoszone na konkurs nie będą zwracane, stają się własnością organizatora i będą wykorzystywane w działaniach informacyjno-edukacyjnych i promocyjnych naszej szkoły.

Kryteria oceny:

• wrażenia artystyczne;
  • ocena pomysłowości i oryginalności przekazu treści;
  • kreatywność, innowacyjność i estetyka wykonania pracy;
  • umiejętność wykorzystania zasobów programów komputerowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!