Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w szachach o Puchar Ministra Sportu (+galeria zdjęć)

13-16 września 2020 r. w Szklarskiej Porębie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w szachach o Puchar Ministra Sportu.

Naszą szkołę reprezentowała 4- osobowa drużyna:
1. Patrycja Dytko kl. VIII B
2. Andrzej Czernecki kl. VIII B,
3. Antoni Kukuła kl. VIII A
4. Krzysztof Bubin kl. VIII A

Na początku roku 2020 szachiści zdobyli I miejsce w finale wojewódzkim w szachach drużynowo i zakwalifikowali się do turnieju ogólnopolskiego.

Najlepsze drużyny szachistów z całej Polski rozgrywały turniej w 10 rundach.

Ostatecznie drużyna naszych szachistów zajęła X miejsce, a Andrzej Czernecki zajął indywidualnie III miejsce na I szachownicy.

Gratulujemy naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów 🙂
Rada Rodziców wspomogła drużynę szachistów, opłacając wpisowe na turniej oraz częściowo dofinansowując przejazd młodzieży do Szklarskiej Poręby.

W imieniu szachistów oraz rodziców składamy podziękowania Dyrektorowi Szkoły Panu Dariuszowi Smagale, Pani Małgorzacie Ratajczak za zaangażowanie w organizację wyjazdu na mistrzostwa.

Serdeczne podziękowania kierujemy przede wszystkim dla Pana Rafała Kowalczyka, który opiekował się drużyną szachistów.