Polecana literatura

Pierwsza propozycja:
Ciekawa propozycja Joanny Sakowskiej dla wszystkich rodziców zainteresowanych opanowaniem sztuki skutecznej komunikacji i prawidłowymi relacjami z dziećmi.
Jak pisze autorka– więź emocjonalna z rodzicami jest najważniejszym czynnikiem chroniącym dzieci przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Jakość relacji rodzic – dziecko decyduje o skuteczności oddziaływań wychowawczych, a w efekcie o sukcesie lub porażce rodziców .

Prawidłowa relacja między dorosłym a dzieckiem powinna łączyć w sobie dwa aspekty: miłość, akceptację, szacunek oraz granice, normy, wymagania.

Poniższy poradnik zawiera najważniejsze wskazania, praktyczne podpowiedzi zachowań oraz ćwiczenia do autorefleksji.

Życzę miłej lektury.

Przejdź do poradnika klikając lub kopiując w wyszukiwarkę poniższy link:

Kolejna interesująca propozycja:

“Sposób na trudne dziecko” autorstwa Artura Kołakowskiego i Agnieszki Pisuli.

Książka odpowiada m.in. na pytania Jak wydawać polecenia, by przyniosły pożądany skutek? W jaki sposób chwalić i nagradzać pozytywne zachowania? Autorzy mają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi sprawiającymi problemy wychowawcze, przedstawiają proste, lecz skuteczne metody radzenia sobie z trudnymi i niepożądanymi zachowaniami. Omawiają najczęstsze błędy popełniane przez rodziców i nauczycieli oraz podpowiadają, jak się z nimi uporać.