Zakończenie akcji „100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Tegoroczna jesień upłynęła pod hasłem 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W naszej szkole odbyło się wiele działań, które nawiązywały do tej pięknej rocznicy. Jednym z nich był udział w akcji „100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”.

Październik i listopad upłynęły zaangażowanym uczniom klas VIII oraz członkom szkolnego koła kaligraficznego „Kaligrafitti” na wysyłaniu pozdrowień do ponad 100 szkół w kraju i poza jego granicami, np. do Irlandii lub USA.

Chętni uczniowie w wolnym czasie wypisywali pocztówki z wizerunkiem naszego miasta, które podarowały nam Urząd Miasta Opola – Wydział Promocji oraz Miejska Informacja Turystyczna.

Ponad 100 pocztówek, które otrzymaliśmy, można było oglądać na tablicy poświęconej tematyce 100-lecia odzyskania niepodległości, na parterze szkoły.

Serdeczne podziękowania uczniom, którzy z zaangażowaniem przystąpili do działania, wypisywali pozdrowienia oraz tym, którzy przekazali znaczki pocztowe składa organizatorka akcji – Małgorzata Górka.

Małgorzata Górka – koordynator akcji