„Z wizytą na Olimpie”

Uczniowie klas piątych mieli okazję wykazać się aktywnością twórczą, pomysłowością, ale również „sprawdzić” w pracy zespołowej, realizując projekt z języka polskiego pt. „Z wizytą na Olimpie”.

Uczestnicy projektu, na czas wykonania przydzielonych im zadań, przenieśli się do niezwykłego świata bogów i herosów żyjących w mitologii starożytnych Greków i Rzymian. W kilkuosobowych zespołach przygotowali inscenizacje opowieści fantastycznych, a następnie je zaprezentowali przed rówieśnikami, wcielając się w role różnych postaci mitologicznych. W przedstawieniach „zagrały” również kukiełki, zaprojektowane i wykonane przez dzieci.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, uczestnicząc w grze dydaktycznej – „Wśród bogów na Olimpie” oraz biorąc udział w konkursie na najciekawszą prezentację mitu. Ochotnicy przygotowali karty edukacyjne do gry oraz historyjki obrazkowe o tematyce mitologicznej, które mogą posłużyć innym do nauki poprzez zabawę.

Ciekawe mity (również spoza „kanonu obowiązkowych”), które zdaniem uczniów warto poznać, opracowane zostały w formie folderów i plakatów. Efekty swojej pracy dzieci przedstawiły w formie wystawek na korytarzu szkolnym.