Warsztaty z ceramiki i garncarstwa

W czwartek 24 lutego uczniowie klasy 1c wzięli udział w warsztatach z ceramiki i garncarstwa. Zajęcia przeprowadziła Pani Ilona Barszcz – artystka, edukatorka sztuk wizualnych, ceramik i trener kompetencji społecznych.

Dzieci poznały technikę toczenia na kole garncarskim, a także różne rodzaje glin. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość stworzenia swojej ceramicznej rzeźby w temacie „moje marzenie.”Na koniec zajęć uczniowie wspólnymi siłami utoczyli piękne naczynie na kole garncarskim. Prace dzieci czekają teraz na wypalenie w specjalnym piecu ceramicznym w temperaturze 900° C. Warsztaty z toczenia gliny były wspaniałym doświadczeniem dla dzieci, okazją do wyciszenia, relaksu, ale też dla niektórych lekcją cierpliwości.