Uczniowie klas IVC i VIE wzięli udział w drugiej odsłonie projektu MAŁY OPOLANIN

11 grudnia uczniowie klas IVC i VI E wzięli udział w drugiej odsłonie miejskiego projektu edukacyjnego MAŁY OPOLANIN. Pierwszym punktem okazało się zwiedzanie „Kamienicy czynszowej”. Uczniowie wysłuchali historii budynku oraz obejrzeli zaaranżowane mieszkania, wędrując w czasie od końca XIX w. do lat 70. XX wieku. Wiele sprzętów będących okazami muzealnymi okazało się dla zwiedzających zupełnie nowymi odkryciami.

Następnym punktem projektu były warsztaty muzyczne i ćwiczenia, podczas których dowiedzieliśmy się, czym jest głos, jak prawidłowo oddychać, jak zbudowany jest nasz aparat głosowy, czym jest przepona.

Drugie spotkanie w Miejskim Domu Kultury zakończyliśmy warsztatami plastycznymi. Nasze zdolności pokazaliśmy podczas wykonywania kartek świątecznych z Mikołajem oraz origami.

Czekamy na kolejną odsłonę MAŁEGO OPOLANINA…

Małgorzata Górka
Danuta Katorosz