Sztuka mówienia w różnych odcieniach

Ostatniego dnia stycznia ruszyła szkolna akcja informacyjna na temat Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz promująca poprawne posługiwanie się polszczyzną.

Uczniowie klasy IVa przygotowali ulotki na temat święta języka, a następnie rozprowadzili je w szkole. Opracowali planszową grę językową, do której zapraszają rówieśników z innych klas.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa pt. „Sztuka mówienia w różnych odcieniach”, będąca propozycją zabawy z łamańcami słownymi. Korzystając z przykładów zamieszczonych na tablicach oraz ukrytych w skrzynce, można sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poprawnej wymowy. Autorzy wystawy (pani Marzena Muszyńska – językoznawca, pracownik Instytutu Śląskiego w Opolu i Szymon Muszyński – uczeń klasy VIb) zachęcają również do tworzenia własnych łamańców, które można powiesić na wystawie.

Małgorzata Hapanowicz