Spotkanie oddziałów międzynarodowych z Wiceprezydentem Opola Panem Maciejem Wujcem

15.06.2023 r. uczniowie oddziałów międzynarodowych – 3c i 4c – wzięli udział w spotkaniu z Wiceprezydentem Opola Panem Maciejem Wujcem.
Inspirująca lekcja edukacji obywatelskiej miała miejsce w przepięknej sali im. Karola Musioła, w której odbywają się sesje Rady Miasta Opola.
Dzieci zadały Panu Wiceprezydentowi wiele ciekawych pytań, na które uzyskały odpowiedzi w języku angielskim. Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Strzelczyka, pracownika Urzędu Miasta Opola, uczniowie mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca Opolskiego Ratusza.
Nie lada gratką zarówno dla uczniów jak i nauczycieli była możliwość zajrzenia do Sali Ślubów oraz obejrzenie tablic z wizerunkami Radnych Miasta Opola, wśród których dzieci odkryły zdjęcia z wizerunkiem Dyrektora szkoły – Pana Dariusza Smagały, który przez wiele lat pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta😊
Jedna z uczennic zauważyła, że wśród Radnych Miasta Opola znajduje się również portret jej dziadka😊
To było budujące i inspirujące spotkanie.