Spotkanie klasy 6C z p. Małgorzatą Górką w ramach projektu “Zaproś mnie na swoją lekcję”

Tym razem klasa 6c uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach ogólnopolskiego projektu “Zaproś mnie na swoją lekcję”, które dotyczyło myślografii i sketchnotingu. Naszym gościem była pani Małgorzata Górka, która wprowadziła nas w świat myślenia wizualnego świetnie wpisującego się w obchody Tygodnia Mózgu.
Myślenie wizualne wzmacnia proces uczenia się, a wśród zalet zastosowania sketchnotingu podczas lekcji można wymienić:
  • łatwiejsze zrozumienie i zapamiętanie przekazu dzięki angażowaniu wielu zmysłów jednocześnie,
  • wzbudzenie zainteresowania uczniów atrakcyjną formą notatki,
  • aktywizowanie uczniów i pobudzenie ich kreatywności,
  • mnóstwo zabawy i frajdy – dla ucznia i nauczyciela.
Uczniowie podczas zajęć wzbogacili się o wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie liternictwa, kaligrafii, rysowania prostych lub bardziej skomplikowanych myślograficznie ramek, boxów, wstęg, ludzików, czy ikonek.
Zajęcia były świetne i bardzo podobały się uczniom.
wychowawca klasy:
Ewa Kucharska