Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 14 listopada 2018r. w ramach akcji Opolska Jesień Literacka uczniowie klasy IB wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na miejscu odbyło się spotkanie z pisarzem Mikołajem Marcelą, który promował swoją powieść pt. „ Best-Seler i zagadka znikających warzyw”. Autor opowiadał o swoich inspiracjach czytelniczych i co skłoniło go do napisania tej powieści. Okazuje się, że bardzo spodobała mu się bajka „Zwierzogród” i to na jej podstawie powstała powieść „Best-Seler i …”. W jego świecie warzywom przytrafiają się przygody rodem z kryminałów, a zagadkom i niewyjaśnionym okolicznościom nie ma końca. Dzieci mogły zakupić sobie książkę, a po spotkaniu uzyskać autograf autora. Spotkanie rozbudziło zainteresowania czytelnicze wśród dzieci i długo zostanie w naszej pamięci.