Literacka podróż uczniów klasy 5C z Henrykiem Sienkiewiczem

Uczniowie klasy 5C PSP 20 w Opolu aktualnie omawiają treść lektury “W pustyni i w puszczy” i fantastycznie w ten czas wpisało się spotkanie z Panią Agnieszką Zielińską, autorką książki “Literackie podróże – Henryk Sienkiewicz”, które odbyło się w ramach projektu ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ. Pasją Pani Agnieszki są podróży śladem pisarzy i utworów literackich po Polsce i świecie.

Nasz Gość opowiedział o życiu autora omawianej przez nas lektury oraz zaprezentował nam zdjęcia miejsc, które Sienkiewicz odwiedził. Pani Agnieszka przedstawiła wiele ciekawostek z życia noblisty, fragmenty literatury i odniesienie do tytułów jego książek.

To było niesamowite spotkanie w ramach lekcji języka polskiego, za które serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi.

Małgorzata Górka