Konkurs z języka niemieckiego Martinslaterne Lampion św. Marcina

Z okazji zbliżającego się dnia św. Marcina (11 listopada) zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie z języka niemieckiego na „Lampion św. Marcina – Martinslaterne”.

Cele konkursu:

· motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego,

· pobudzanie zainteresowań uczniów historią, kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych,

· poznanie walorów kulturowych krajów niemieckojęzycznych,

· rozwijanie kreatywności.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów klas I-III

Zasady konkursu:

· Konkurs polega na przygotowaniu pracy 3D przedstawiającej lampion.

· Technika i wielkość lampionu – dowolna. W pracach mogą być zastosowane różnorodne materiały naturalne i sztuczne (papier, folia, drewno, metal, glina i itp.)

Wskazane jest ze względów bezpieczeństwa, żeby lampion świecił sztucznym światłem. Do pomocy młodszym dzieciom zachęcamy rodziców, starsze rodzeństwo, czy dziadków.

· Praca powinna posiadać metryczkę – imię, nazwisko, klasę.

· Uczniowie dostarczają wykonane prace nauczycielom języka niemieckiego do 8 listopada br.

· Oceny prac konkursowych dokonuje jury powołane przez organizatora.

· Ocenie podlegają: zgodność z tematyką konkursu, atrakcyjność formy – technika, kreatywność, estetyka wykonania.

· Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy.

· Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

· Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na korytarzu naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!