Kolejne podziękowanie od Powstańca Warszawskiego – kpt. Wojciecha Cygańskiego

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie PSP 20 wzięli udział w akcji „BohaterON – włącz historię”. W ramach akcji wysłaliśmy 130 kartek z pozdrowieniami. Cieszy nas fakt, że i w tym roku szkolnym nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele zaangażowani są w pisanie kartek i listów z podziękowaniami i życzeniami. Mile widziane są również rysunki, jeśli dzieci z najmłodszych klas mają trudności z pisaniem.

Ideą akcji jest podtrzymywanie pamięci, zatem nie należy spodziewać się odpowiedzi, ale jeśli taka się pojawia – jest nam niezmiernie miło. O odpowiedziach, które otrzymaliśmy, informowaliśmy na stronie szkoły.

Z radością zatem informujemy, że podczas wakacji uczestnicy akcji otrzymali list od kpt. w stanie spoczynku – Pana Wojciecha Cygańskiego, pseud. „”Cygan”, który w Powstaniu Warszawskim walczył w I. plutonie „Podkowa” oraz w zgrupowaniu „Bartkiewicza”. Pan Wojciech Cygański opowiada o swojej roli podczas Powstania i społeczności naszej szkoły przesyła pozdrowienia oraz wyrazy szacunku.

Serdecznie zapraszamy do pisania życzeń i pozdrowień Powstańcom Warszawskim, na które czekamy do 30.09.2019 r. Kartki, listy lub rysunki prosimy przekazać wychowawcom lub nauczycielom języka polskiego. Prosimy nie naklejać znaczków – wszystkie pozdrowienia zostaną wysłane do Fundacji w jednej zbiorczej przesyłce. Więcej informacji o akcji BOHATERON na stronie WWW.bohateron.pl

Koordynator akcji: Małgorzata Górka