Gratulujemy laureatom konkursu „Prawdy Polaków wciąż żywe”

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły są laureatami międzyszkolnego konkursu „Prawdy Polaków wciąż żywe”. Zadaniem uczestników było zinterpretowanie jednej z pięciu „Prawd Polaków spod znaku Rodła”, odnoszących się do wartości związanych z narodem i ojczyzną.

Weronika Horiszna z klasy VIb zdobyła I miejsce (w kategorii klas VI) za pracę literacką „Jesteśmy Polakami”.

Bianka Bartecka z klasy Vc zajęła I miejsce (w kategorii klas V), redagując list, w którym udowodniła, że „Co dzień Polak narodowi służy”.

W gronie laureatów znaleźli się również Łukasz Druszcz i Zuzanna Sarna (klasaVb) oraz Emilia Knuth ( klasa Vc), którzy otrzymali wyróżnienia.

O osiągnięciach naszych uczniów oraz walorach nagrodzonych prac można przeczytać na stronie internetowej: http://radio.opole.pl/100,231090,opolscy-uczniowie-kultywuja-pamiec-o-prawdach-po&s=5&si=5&sp=5. Zawiera ona też fragmenty wywiadów z Weroniką Horiszną i Bianką Bartecką.

Nagrodzone prace wyeksponowane zostaną na szkolnej wystawce. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy im dalszych sukcesów.

Małgorzata Hapanowicz