Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim

Jowita Jędrzejowska laureatką 3. miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim

12 kwietnia 2018 r. w Studenckim Centrum Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim, czyli druga – oratorska – część zmagań najlepszych młodych polonistów w województwie.

Konkurs odbywa się pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Wydziału Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego.

Miło nam poinformować, że laureatką 3. miejsca w województwie opolskim została Jowita Jędrzejowska z klasy VII A, która wspaniale zaprezentowała się podczas obu części zmagań z zawiłościami języka polskiego. Nad przygotowaniem Jowity do konkursu czuwała pani Małgorzata Górka.

Jowita wzięła również udział w spektaklu studentów Filologii Polskiej pt. „Manekiny”.

Podczas spotkania miało miejsce podsumowanie projektów polonistycznych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Działania nauczycieli języka polskiego naszej szkoły zostały docenione, ponieważ projekt „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” otrzymał wyróżnienie Kuratorium Oświaty w Opolu.

Nauczyciele języka polskiego