Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych

Przypominamy, że uczniowie klas ósmych dokonują wyboru maksymalnie trzech szkół ponadpodstawowych, zakładając obowiązkowo swoje konto elektroniczne na stronie: www.opolskie.edu.com.pl

Konta można zakładać indywidualnie w domu, a wygenerowany tam wniosek elektroniczny, po podpisaniu przez prawnych opiekunów ucznia, przesłać do szkoły pierwszego wyboru lub donieść wydrukowaną wersję papierową.

Harmonogram rekrutacyjny, ofertę szkół, statystyki i wiele innych informacji można znaleźć na ww. stronie internetowej.

Przypominamy, że uczniowie, którzy wybierają klasy dwujęzyczne, sportowe lub inne, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych, powinni przesłać swój wygenerowany wniosek do szkoły pierwszego wyboru do 31.05.2021 do godz. 15.00.

Zakładanie kont będzie również omówione z uczniami klas ósmych w szkole na lekcji informatyki (potrzebny będzie m.in. pesel ucznia).