Autorski projekt dydaktyczny pt. ” Poznajemy kontynenty – Azja”

Azja to dla nas dość egzotyczna część świata. Kultura Dalekiego Wschodu jest dla nas często dziwna i niezrozumiała. A jednak spośród wszystkich regionów na świecie to właśnie tutaj zamieszkuje najwięcej ludzi. Klasa III c zaprasza do wspólnego odkrywania Azji, jej bogactwa i różnorodności. Będziemy zapoznawać się z jej geografią, przyrodą, kulturą, po trosze też z historią.

11.12.2017 w klasie III c zrealizowano drugi już autorski projekt dydaktyczny pt. „Poznajemy kontynenty- Azja”,  stanowiący rozszerzenie treści wynikających z podstawy programowej. Miał on na celu poszerzenie wiedzy o krajach azjatyckich. Dzieci uczyły się poszanowania i tolerancji dla odmienności innych ludzi i kultur oraz rozbudzały swoje zainteresowania życiem przyrodniczym na innych kontynentach, poszukiwały ciekawostek dotyczących poszczególnych państw . Realizacja treści wynikających z projektu zakładała wszechstronną aktywność dzieci. Dzieci podejmowały różnorakie działania w trakcie zajęć , jedną z nich była forma plakatu, który dzieci wykonywały w kilkuosobowych grupach. W ten sposób integrowały się i rozwijały umiejętność pracy w grupie. Efekty pracy były potem omawiane przez grupy i przedstawiane na forum klasowym. Dzieci miały przy tym mnóstwo zabawy połączonej z nauką. Przed nami do odkrycia jeszcze wiele innych kontynentów…   –   zajęcia przeprowadziła Katarzyna Siepak.