26 września – Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to niezwykle cenna umiejętność, jak stwierdził Frank Smith „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze”, i co równie ważne „Z językami, wszędzie jesteś w domu” (Edward De Waal)

Nauka języka obcego może być również dobrą zabawą i przynosić wiele korzyści i radości. Jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.

W ramach Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest corocznie 26 września uczniowie z różnych klas przygotowali ciekawe prezentacje, quizy, lapbooki związane z krajami europejskimi, prezentowali korzyści płynące z nauki języków obcych. Uczniowie bawili się tworząc w aplikacji festisite rebusy, maze czyli labirynty słów i word cloud, w której ukryli poznane słownictwo w języku niemieckim. Pierwszoklasiści z radością i lekkością zaśpiewali piosenkę „Guten Morgen”. Dzieci z klasy 3a wystąpili w przedstawieniu pt. „Wir suchen einen Mann für unsere Prinzessin”, gdzie wcielili się w role zwierzątek ubiegających się o rękę pięknej księżniczki Fröschi. A czwartoklasiści zaśpiewali piosenkę o czterech porach roku pt. „Ich lieb den Frühling w trzech językach – niemieckim, angielskim i polskim.