Konkurs plastyczno-rysunkowy: WSZYSTKIE DZIECI ŚWIADOME W SIECI

Rada Rodziców PSP 20 Opole
wraz z Radiem DOXA oraz  Fundacją Doxa Edukacji Medialnej z siedzibą Opolu przygotowała dla uczniów i uczennic naszej szkoły konkurs plastyczno-rysunkowy.

Rada Rodziców PSP 20 Opole wraz z Radiem DOXA oraz Fundacją Doxa Edukacji Medialnej z siedzibą Opolu przygotowała dla uczniów i uczennic naszej szkoły konkurs plastyczno-rysunkowy.

Głównym celem konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży naszej szkoły jest przede wszystkim edukacja w temacie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz z mediów społecznościowych.

Pragniemy zainteresować dzieci, młodzież oraz rodziców tematyką bezpiecznego korzystania z Internetu. Naszym celem jest zwiększenie – poprzez zabawę – wiedzy dzieci dotyczącej zagrożeń, jakie mogą one napotkać w sieci.

W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest umiejętne przekazywanie wiedzy dotyczącej przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online oraz sposobów radzenia sobie w sytuacji zagrożenia w Internecie, zwiększanie kompetencji informacyjnych dzieci oraz ich umiejętności odróżniania informacji prawdziwych od fake newsów. Stąd pomysł na konkurs „Wszystkie dzieci świadome w sieci. Czy wiesz, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu?”.

Fundacja Doxa Edukacji Medialnej ma na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających właściwemu i świadomemu korzystaniu ze środków społecznego przekazu, a także edukację medialną i multimedialną dzieci i młodzieży oraz reprezentantów środowiska samorządowego i biznesowego.

Przygotowując swoje prace możecie skorzystać nie tylko z informacji już dostępnych i znanych, ale również możecie przedstawić własną wersję odpowiedzi na konkursowe pytanie i samodzielnie pokazać, co można zrobić, aby bezpiecznie i mądrze korzystać z Internetu.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież naszej szkoły do udziału w konkursie.
Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody od sponsora oraz upominki od Rady Rodziców.
Pracę należy oddać wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Uczestnicy konkursu gotowe prace (podpisane imieniem, nazwiskiem i klasa) oraz
wypełnione i podpisane przez rodziców/opiekunów zgody na przetwarzanie danych
osobowych przesyłają skanem lub wysyłają ich zdjęcia (wyraźne, bez tła) na adres poczty email szkolnej Rady Rodziców: rr.psp20opole.konkursy@wp.pl.

Szczegółowe informacje o konkursie – konkurs I-VIII Wszystkie dzieci świadome w sieci DOXA

Klauzula informacyjna RODO – klauzula informacyjna RODO konkurs Doxa

Zgoda konkurs Doxa – Zgoda konkurs Doxa