Kolejne obserwacje młodych astronomów

Dn. 04.04.2017r. uczniowie, biorący udział w zajęciach Kosmiczny Denglish wzięli udział w Wieczorze Otwartym w Obserwatorium Astronomicznym Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Wspólnie z Agnieszka Wasilkowską, Anną Krzyżanowską, Marcinem Szpanko – astronomem UO i Andrzejem Czaińskim oglądaliśmy Księżyc, a Jowisz niestety się schował za chmurami.

Niespodziankę przygotowała dla nas dr Katarzyna Książek – po obserwacjach czekała na nas z pokazem z wykorzystaniem tellurium i krótką pogadanką nt Księżyca, Ziemi, meteorytów…. i odpowiedziała nam na szereg nurtujących nas pytań.

Dziękujemy za fantastyczny wieczór pracownikom UO oraz rodzicom, którzy tego wieczoru przywieźli dzieci na Uniwersytet Opolski.

Kolejne obserwacje młodych astronomów.