Sądy: nad Zenkiem i Balladyną

W I półroczu sala nr 9 zmieniła swoje oblicze. Stała się na godzinę miejscem rozprawy sądowej, którą przygotowali uczniowie klasy VI a. Zenek Wójcik, bohater lektury Ten obcy Ireny Jurgielewiczowej został oskarżony m.in. o kłamstwo, kradzież jabłek, sprowadzanie na złą drogę swoich przyjaciół. Obrona i oskarżyciele powołali swych świadków. Był nawet pies Dunaj, który stanął w obronie chłopca. Wszystko to odbyło się w obecności dziennikarzy, fotoreporterów, w których na moment wcielili się uczniowie wyżej wymienionej klasy. Ta lekcja była niezapomniana.

Uczniowie klasy VII c stanęli też przed nie lada zadaniem. Mieli  ustalić, czy Balladyna była zbrodniarką czy kobietą ambitną. Klasa zamieniła się w salę rozpraw. Byli powoływani świadkowie. Wyrok zapadł. Bohaterka została uznana za winną.

Joanna Mysiakowska-Lenart