Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym XVIII edycji ogólnopolskiego i XI edycji polsko-litewskiego konkursu geologiczno-środowiskowego

l1

Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze

wczoraj, dziś i jutro

odbywającego się w 2017 roku pod hasłem:

GEOLOGICZNE BARWY ZIEMI

Uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

W ramach XVIII edycji konkursu proponujemy jego uczestnikom „ekspedycję w czasie i przestrzeni” – fascynującą podróż (choć tylko w wyobraźni) po wszystkich zakątkach współczesnej oraz pradawnej Ziemi. Mamy nadzieję, że każdy z Was dotrze w niesamowite miejsca pełne oszałamiających geologicznych barw zaklętych w świecie skał, minerałów, kamieni szlachetnych i skamieniałości. Raporty ze swoich wypraw przyślijcie nam w formie prac plastycznych.

Zadanie polega na przygotowaniu przez ucznia pracy plastycznej.

W etapie tym wyłonione zostaną prace nagrodzone (miejsca I-III) i ewentualnie wyróżnione w regionie śląskim i opolskim. Uroczystości półfinałowe (wręczenie nagród) odbędą się 23 maja 2017 r. w Oddziale Górnośląskim PIG-PIB w Sosnowcu. Najlepsza praca plastyczna zakwalifikowana zostanie do finału ogólnopolskiego.

Warunki formalne przyjęcia pracy:

format prac – A4 na płaszczyźnie, technika dowolna (grubość pracy w przypadku płaskorzeźby – do około 2 cm)

ilość nadsyłanych prac z danej szkoły – bez ograniczeń

dołączony do pracy formularz zgłoszeniowy – załącznik nr 1 do regulaminu konkursu (patrz poniżej), podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego niepełnoletnich autorów prac

niezależnie od wypełnienia i dostarczenia organizatorowi formularza zgłoszeniowego należy oznaczyć pracę danymi identyfikującymi autora w sposób nie powodujący naruszenia jej integralności (np. przyklejenie, a nie zszywanie do odwrotnej strony pracy kopii tabelki z danymi z formularza)

termin składania prac: 25 marca 2017 r. u Agnieszki Wasilkowskiej