Współpraca pomiędzy PSP 20 i Politechniką Opolską

12 czerwca br. w rektoracie Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej 76 została podpisana umowa o współpracę pomiędzy naszą szkołą i Politechniką Opolską. Oficjalny podpis pod umową złożył wicedyrektor PSP 20 w Opolu – mgr Dariusz S. i prof. PO, prorektor ds. dydaktyki PO – dr hab. inż. Krystyna M. – K., reprezentująca rektora prof. Marka T.

W spotkaniu w II kampusie wzięła również udział nasza nauczycielka informatyki – mgr Ewa K., która będzie koordynowała współpracę od strony PSP 20 i mgr inż. Anna Cz. z Biura Współpracy i rozwoju PO. Za współpracę z naszą szkołą z ramienia PO odpowiedzialna została dr inż. Anna Z. z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Podpisana umowa zakłada kontynuację i rozwój wspólnych przedsięwzięć: w tym udział uczniów w zajęciach prowadzonych przez dydaktyków z politechniki, w pracach kół naukowych, w konferencjach i imprezach akademickich, które popularyzują wiedzę. Współpraca zakłada uwrażliwienie techniczne naszych uczniów i poznanie kierunków ich dalszego kształcenia na politechnice.