Uczniowie kontra smog – AKCJA naszej szkoły

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły postanowili wyrazić swoje zdanie na temat problemu zanieczyszczenia powietrza. Szóstego lutego został zorganizowany happening, który był zwieńczeniem podjętych działań związanych z edukacją nt smogu i jego konsekwencji. Wielki finał miał miejsce w sali gimnastycznej.

W styczniu w szkole były podjęte różnorodne działania które łączyło jedno – smog. W każdej klasie odbyły się pogadanki, dotyczące problemu zanieczyszczenia środowiska. Klasy przygotowywały plakaty, których hasłem przewodnim był właśnie smog. Plakaty wzięły udział w międzyklasowym konkursie, którego wyniki są następujące:

kategoria  kl I- II 1 miejsce – 2e ; 2 miejsce – 1c; 3 miejsce –

kategoria  kl IV- VI 1 miejsce – 4c; 2 – miejsce – 6a ; 3 miejsce – 5b

Wszyscy chętni uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły podpisali listy do Pani Premier z prośbą o reakcję  (teksty listów w załączniku). Następnie listy zostały oficjalnie zapakowane  podczas wielkiego finału. W ramach naszej akcji został również zaprezentowany urywek filmu „Cały ten smog!” Tomasza Borejzy  https://www.youtube.com/watch?v=16SlS7ecIWM .Ostatnim elementem była krótka scenka mówiąca o tym, jak smog zabija naszą planetę.