Teatrzyk Kamishibai w naszej bibliotece

8 grudnia w naszej szkolnej bibliotece gościła pani Jadwiga Lech z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II przy ul. Minorytów. Przedstawiała uczniom klas I a i b, II a, b, c, d i III c Magiczny Teatrzyk Kamishibai . Jest to teatr obrazkowy, zwany także teatrem ilustracji. Technika opowiadania wywodzi się z Japonii. Wykorzystuje się w nim kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą kartonową skrzynkę. Ta forma opowiadania powstała w japońskich świątyniach buddyjskich. Mnisi używali jej przy snuciu opowieści. W późniejszych czasach handlowcy-gawędziarze używali kamishibai, by zachęcić dzieci do zakupu słodyczy. Jeździli oni rowerami od wioski do wioski, wożąc ze sobą mały drewniany teatr.

Pani Jadwiga Lech przedstawiła uczniom następujące książki: „Jestem Najsilniejszy” Mario Ramosa, „Szukając Marudka” Kumiko Yamamoto, „Rower Walentynki” Christine Ferrari, „Co wolno a co nie? Czyli bycie grzecznym nie zawsze jest łatwe” oraz „Wszystko moje! Czyli o tym jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza” Nelle Moost i Annet Rudolph. Klasa III wysłuchała „Legendy o skarbniku” Juliana Brudzewskiego.

W styczniu teatrzyk Kamishibai obejrzą uczniowie klas III i IV .