Nasi uczniowie na warsztatach animacji poklatkowej „Opolskie Lamki”

Ogólnopolskie Opolskie Lamki 2018 – warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci to projekt nastawiony na zintegrowaną edukację dotyczącą tworzenia dzieła filmowego w zakresie animacji filmowej oraz przedstawienia dorobku polskiej animacji poprzez włączenie do projektu pokazów w ramach ogólnopolskiego wydarzenia filmowego.

Warsztaty w tym roku prowadził Łukasz Rusinek – opolanin, animator, ilustrator i reżyser animowanych teledysków takich artystów jak Pablopavo, zespołów Lao Che czy R.U.T.A. Jest laureatem nagrody Grand Prix Etiud filmowych – animacja 15. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, był Jurorem 26 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film.

Warsztaty Animacji Poklatkowej Opolskie Lamki 2018 odbyły się w dniach 16-19 kwietnia 2018. Projekt jest współfinansowany z Budżetu Miasta Opola.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie ze szkół: PSP 2 w Opolu , PSP 20 w Opolu, Katolik, PSP 33, ProLiberis Raszowa, Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej. Uczniowie którzy reprezentowali naszą szkołę to Zuzia Szczecińska z klasy IVa, Wiktoria Wilk z klasy IVb, Amelia Loch z klasy IVe oraz Marek Gabert i Wojtek Kubicz z klasy Vc. Efektem m.in. ich pracy jest film animowany dostępny na YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=MML4ZkFSkpg