“Lew z niemieckiego”

13 maja uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w całorocznym konkursie ,,Lew z niemieckiego” udali się na wycieczkę do Kluczborka. Na miejsce dotarli szynobusem, którym większość z nich po raz pierwszy miała okazję podróżować . Uczniowie odwiedzili miejską bibliotekę, w której wysłuchali opowieści o zabytkach Kluczborka. Następnie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników pobliskiego aresztu. Kolejną z atrakcji była wizyta w muzeum, podczas której uczniowie obejrzeli wystawy obrazujące historię pszczelarstwa oraz malarstwo miejscowych artystów, jednak najbardziej spodobała się wszystkim ekspozycja poświęcona zmysłom węchu, dotyku, słuchu i wzroku. Każdy mógł samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i lepiej zrozumieć działanie swojego organizmu. Na koniec wszyscy razem udali się na spacer i zajadając lody podziwiali opisywane na początku wycieczki zabytki. Uczniowie wrócili do Opola zmęczeni, ale zadowoleni, miło wspominając miniony dzień.