Lekcja EDB ze strażakami

W czwartek 17 października 2019 roku lekcję edukacji dla bezpieczeństwa w klasie VIII A poprowadzili strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławicach: Marek Turczyk i Jakub Warsitz. Część pierwsza lekcji odbyła się w klasie. Nasi goście opowiedzieli jakie niebezpieczeństwa niesie ogień, jak zapobiegać pożarom oraz jak je gasić. Jedno z pytań uczniów brzmiało „Jak zostać strażakiem?”.

Druga część lekcji odbyła się na szkolnym podwórku gdzie odbył się pokaz sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Panowie strażacy zaprezentowali działanie sprzętu wykorzystywanego w różnych sytuacjach kryzysowych, takich jak dachowanie samochodu, zakleszczenie pasażerów auta w wyniku wypadku, zatrucie środowiska oraz rany i urazu.

Lekcję zorganizowała uczennica klasy VIII B Zuzanna Warsitz.