Konkurs literacko-plastyczny „Zaproszenie do biblioteki”

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem stoją przed Wami dwa zadania:

Zadanie 1: Napisz opowiadanie (lub baśń), którego przesłaniem będzie zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do czytania książek i korzystania z biblioteki szkolonej. Przedstaw w nim korzyści, jakie płyną z czytania.

Zadanie 2: Podziel swoją opowieść na 12-16 części, oznacz je kolejnymi numerami i przedstaw treść każdej z nich na rysunku. Na odwrocie każdego rysunku umieść numer, który odpowiada numerowi kolejnego fragmentu tekstu.

Najciekawsze prace zostaną wykorzystane do wykonania plansz do teatrzyku kamishibai, z którym wielu z Was zetknęło się już w naszej bibliotece.

Więcej o teatrzyku kamishibai:

https://www.tibum.pl/shop/

http://www.hoshinoresorts-magazine.com/en/kamishibai-paper-theatre/

Kategorie: W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub grupowo. Praca nad zadaniami konkursowymi może być pretekstem do spotkań z koleżankami i kolegami z klasy podczas zbliżających się ferii. Może być też i tak, że napiszecie opowiadanie a młodsze rodzeństwo wykona piękne, kolorowe ilustracje. J

Technika pracy plastycznej: kredki, farby, kolaż, wyklejanka. Pamiętajmy, że praca nie może być wykonana z użyciem pasteli.

Format pracy plastycznej: A3 (kartka z dużego bloku)

Termin: 13 marca 2020 r.

Na wszystkie pytania odpowie pani Maryla Maciąg

Zapraszamy do biblioteki!