Finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2019

W dniu 1 marca 2019 r. w auli seminaryjnej Wydziału Teologicznego UO w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – Żak 2019. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Święta Anna – patronka Diecezji Opolskiej”.

Spośród 1337 uczniów ze szkół podstawowych, którzy rozpoczęli udział w konkursowych zmaganiach na etapie szkolnym, do finału zakwalifikowało się 186 uczestników z całej diecezji, wśród których było 4 uczniów naszej szkoły. Byli to : Tomasz Gudełajtis z kl Ve, Jeremi Mielcarek z kl. VI c, Maciej Dąbrowski z kl. VII b i Sebastian Stypka z kl. VIII c. Oni to w finale rywalizowali o zdobycie tytułu laureata. I tak po rozwiązaniu bardzo trudnego testu tytuł laureata Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2019 uzyskali: Tomasz Gudełajtis i Sebastian Stypka.

Uroczysta gala, podczas której chłopcy otrzymają dyplomy i nagrody odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 roku.

Całej czwórce serdecznie gratulujemy wiedzy, uzyskanych wyników i odwagi!