W Dniu Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w zabawie językowej zorganizowanej przez uczniów klasy IVe oraz ich wychowawcę.

Na każdej długiej przerwie na parterze szkoły, gdzie przygotowany został „kącik rozrywek językowych”, ustawiały się kolejki do stanowisk, przy których można było wziąć udział w grze dydaktycznej, opracowanej przez uczniów, rozwiązać krzyżówkę lub rebus ortograficzny, przejść błyskawiczny test poprawnej wymowy czy też wyciągając los, „sprawdzić się” w dowolnej kategorii językowej. Uczestnicy zabawy najchętniej wybierali tzw. niespodzianki językowe. Najlepiej radzili sobie z „zadaniami frazeologicznymi”. Najtrudniejsze, ale i najbardziej zabawne dla wszystkich okazały się „łamańce słowne”.

Młodzi eksperci językowi z klasy IVe stanęli na wysokości zadania – cały czas rzetelnie oceniali odpowiedzi i sprawiedliwie nagradzali uczestników imprezy szkolnej.

Małgorzata Hapanowicz