Ćwiczenie czyni mistrza… kaligrafii

Od września członkowie koła kaligraficznego KALIGRAFITTI dzielnie pracują na środowych zajęciach. To niezwykła sytuacją, że aż 30 osób w każdą środę na l. 8 tak chętnie i z zaangażowaniem ćwiczy swoje umiejętności. Członkowie „Kaligrafitti” są na różnym poziomie – są wśród nas uczniowie najstarszych klas, którzy już drugi rok kontynuują kaligraficzną przygodę oraz tacy, którzy w tym roku szkolnym pierwszy raz zetknęli się ze sztuką stawiania liter w formie brushletteringu. Są najstarsze klasy – ósmoklasiści i czwartoklasistki, a nawet cztery trzecioklasistki, co nas bardzo cieszy. Uczniowie otrzymują różne zestawy ćwiczeń – w zależności od stopnia opanowania podstaw brushletteringu. Jedno jest wspólne – ogromne zaangażowanie w kaligraficznych zmaganiach pisania liter. I także jedno jest pewne – kto połknął kaligraficznego bakcyla, ten tak szybko się go nie pozbędzie.

Poniżej w galerii przedstawiamy zmagania naszych najmłodszych kaligrafów oraz starszyzny, która rozpoczęła poznawanie nowej, trudnej czcionki.

Opiekun KALIGRAFITTI
Małgorzata Górka