Warsztaty integracyjne klasy IC w ramach projektu “Wspólna akcja segregacja”

W sobotnie przedpołudnie 24 listopada 2018 uczniowie klasy I c razem z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w warsztatach integracyjnych prowadzonych w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja” zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury .

Tematem zajęć było wykonanie zabawki z odpadów – praca twórcza z wykorzystaniem śmieci.

Celem zajęć było uwrażliwienie na problem zaśmiecania środowiska, który pogłębia się na całym świecie i stwarza coraz większe niebezpieczeństwo. Uczestnicy zmienili sposób patrzenia na odpady które wytwarzamy, rozbudzili kreatywność, poszerzyli świadomość ekologiczną, zintegrowali się działając razem dla wspólnego dobra jakim jest czyste, bezpieczne i zielone środowisko. Całe rodziny pracowały wspólnie nad wykonaniem zabawki za pomocą dostępnych narzędzi i materiałów. Były to lalki pończoszanki , statki i łodzie z plastikowych opakowań, roboty z odpadów , zwierzęta. Praca twórcza grupach rodzinnych ,wspólne oglądanie i omawianie dzieł rodziców i dzieci bardzo zintegrowała grupę. Była to ciekawa i pouczająca forma spędzenia wolnego czasu .