Spotkanie z pisarką Anną Skowrońską

W dniu 12 grudnia uczniowie klasy IVe i VIb wraz z wychowawcami wzięli udział w interesujących zajęciach, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, które poprowadziła autorka książki „Alfabet polski” – pani Anna Skowrońska.

W trakcie spotkania pisarka w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła słuchaczom sylwetki znanych Polaków, o których mówi również w swojej książce. Był też czas na rozmowę o zainteresowaniach czytelniczych uczniów, ulubionych bohaterach i lekturach, ale także o pracy pisarza, jego warsztacie i „natchnieniu twórczym”- czyli jak rodzi się pomysł na książkę.

Następnie uczniowie, zachęceni słowami autorki, bawili się w kalambury i sami przedstawiali postacie, wcielając się w role sławnych Polek.

Spotkanie z pisarką było dla uczniów bardzo miłym i pouczającym doświadczeniem. Na koniec autorka udzieliła naszej grupie wywiadu dotyczącego jej twórczości oraz życia osobistego.