Rozstrzygniecie szkolnego konkursu pt. “EKO-DOM”

22.04 na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. Aby uczcić ten dzień zespół przyrodniczo-artystyczny PSP nr 20 zorganizował szkolny konkurs pt.: „EKO-DOM”.

Konkurs został skierowany do uczniów klas 6,7 i 8, a udział w nim był dobrowolny. Tematem pracy było wykonanie makiet „Eko-domu” z naturalnych materiałów, w którym zastosowane zostały różnego rodzaje ekologiczne rozwiązania np.: systemy pozwalające na oszczędne gospodarowanie wodą, zastosowanie odnawialnych źródeł energii, stworzenie zielonych dachów lub własne innowacyjne eko-rozwiązania. Wszystkie projekty zostały zamieszczone na interaktywnej galerii na platformie TEAMS, stronie szkoły oraz na szkolnym FB.

Prace oceniła komisja konkursowa, w skład której wchodzili: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wybrani uczniowie, samorząd uczniowski oraz pracownicy niepedagogiczni. Prace, które zgromadziły największą liczbę głosów otrzymały kolejno 1,2 i 3 miejsce.

Rozstrzygnięcie konkursu:

1. miejsce otrzymała:

Zuzanna K. kl. 8c – „EKO-DOM nr 1”

(liczba głosów: 100)

2. miejsce otrzymała:

Martyna G. i Marta K. kl. 6c – „EKO-DOM nr 3”

(liczba głosów: 38)

3. miejsce otrzymał:

Zofia D. kl. 7c – „EKO-DOM nr 2”

(liczba głosów: 24)

Nagrody oraz wyróżnienie zostaną ufundowane przez Rade Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 im. Księcia Jana Dobrego w Opolu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Organizatorzy konkursu: Bożena Nawrocka-Sapich, Katarzyna Mróz, Bartosz Wiertelak