Projekt “Krokus”

Klasy 8a i 8e wezmą w tym roku udział w projekcie „Krokus” którego koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja.  Uczniowie posadzą cebulki żółtych krokusów – celem tej akcji jest upamiętnienie 1,5 miliona dzieci pochodzenia żydowskiego zamordowanych w czasach Holokaustu. Kolor krokusów przypomina kolor Gwiazdy Dawida, którą Żydzi musieli nosić pod rządami nazistów.

Krokusy zakwitną na przełomie stycznia i lutego – staną się wtedy pretekstem do przypomnienia czego są symbolem.

Projekt jest szansą na uświadomienie młodzieży, do czego może prowadzić rasizm i nietolerancja i jak ważny jest szacunek wobec drugiego człowieka i jego odmienności.

Sadzimy żółte krokusy, aby pamiętać o tym co się wydarzyło – nie zapominając bowiem – przekazujemy historię ofiar kolejnym pokoleniom.