Pierwsze wiosenne warsztaty kaligraficzne w naszej szkole

Od kilku lat kaligrafia wraca do łask i staje się modna wśród dzieci, młodzieży i starszych użytkowników pisma ręcznego. W naszej szkole również znajdują się osoby interesujące się pięknym pismem, hand leteringiem czy brush leteringiem. Wychodząc naprzeciw pasji uczniów, podczas obchodów Dnia Wiosny zostały zorganizowane warsztatu kaligraficzne, które poprowadziła pani Małgorzata Górka.

Podczas zajęć uczniowie poznali narzędzia służące do nauki kaligrafii, zaznajomili się z pojęciami dotyczącymi ręcznego pisania, rodzajami czcionek, kroju pisma oraz ćwiczyli poszczególne elementy liternictwa i alfabetu.

Spotkanie z kaligrafią cieszyło się zainteresowaniem. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wyzwaniami. Kolejne spotkanie dotyczące brush leteringu planowane jest niebawem.

Małgorzata Górka