Patyczaki i straszyki do adopcji 馃槉聽

Jak ju偶 informowali艣my, w naszej szkolnej hodowli patyczak贸w i straszyk贸w przysz艂y na 艣wiat m艂ode. S膮 ju偶 na tyle du偶e, 偶e niekt贸re z nich nadaj膮 si臋 do adopcji.
S膮 to zwierz膮tka niewymagaj膮ce wiele pracy i nak艂ad贸w finansowych.
Mo偶na je hodowa膰 w dowolnych pojemnikach, plastikowych pude艂kach, w wi臋kszych s艂oikach, akwariach czy terrariach. Nie s膮 r贸wnie偶 wymagaj膮ce co do od偶ywiania czy troszczenia si臋 o nie. S膮 r贸wnie偶 bardzo spokojne, nie powoduj膮 alergii.
Hodowla patyczak贸w mo偶e pokaza膰 rodzicom, czy ich pociechy potrafi膮 opiekowa膰 si臋 偶ywym organizmem i przekona膰 rodzic贸w, 偶e mog膮 zaufa膰 dzieciom i kupi膰 zwierz膮tko bardziej wymagaj膮ce pod wzgl臋dem piel臋gnacji i obowi膮zk贸w.
Na zdj臋ciach s膮 pokazane m艂ode oraz du偶e (czyli jak b臋d膮 wygl膮da膰, kiedy urosn膮).

Co musisz przygotowa膰, aby zaadoptowa膰 patyczaka lub straszyka:
– przede wszystkim wybierz miejsce, gdzie je umie艣cisz,
– naszykuj pojemnik, akwarium lub terrarium (do 艣rodka w艂贸偶 r臋cznik papierowy lub torf na sp贸d, patyki, jedzonko).
Co jedz膮 patyczaki i straszyki:
– li艣cie malin, je偶yn, truskawek, poziomek, d臋bu, trzykrotki, bazylii.
Co musisz zrobi膰:
– przede wszystkim zapytaj rodzic贸w o zgod臋,
– rodzic musi napisa膰 zgod臋 przez e-dziennik do pani E.D膮browskiej
– przynie艣膰 pude艂eczko z dziurkami, by zabra膰 je do domu.
15 listopada podczas zebra艅 dla rodzic贸w pani Ela b臋dzie dost臋pna w sali 2. Mo偶na przyj艣膰, zobaczy膰 i popyta膰.
Je偶eli macie pytania – wszelkich informacji na ten temat udzieli Wam pani El偶bieta D膮browska.