Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

Z tej okazji, 30 września, do biblioteki szkolnej, przybyły dzieci klas trzecich, które podczas niecodziennej lekcji bibliotecznej wysłuchały prześmiesznych opowiadań Renaty Piątkowskiej oraz nietuzinkowej „Książki bez obrazków” B. J. Nowak.

Dzieci wykonały również kolorowe zakładki do książek.