Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. U nas ten dzień obchodzimy, czytając wspólnie różne opowieści. W świetlicy starsze dzieci czytały młodszym, odbyły się również zajęcia w klasach pierwszych, oczywiście na podstawie książki. Jednym z ważnych aspektów codziennego głośnego czytania dziecku jest rozwój ich wyobraźni i dzieci świetnie przedstawiły to, podczas tworzenia prac plastycznych do przeczytanej książki.
Pamiętajmy: „Czytaj dziecku 20 min. dziennie – codziennie”.





