“Łączy nas pamięć”

Nasza szkoła trzeci rok z rzędu włącza się w akcję upamiętnienia powstania w getcie warszawskim – pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie i największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Jednym z niewielu ocalałych był Marek Edelman, przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w każdą rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Uczniowie klas VI naszej szkoły obejrzą film przypominający tamte wydarzenia pt. “Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943” i przygotują papierowe żonkile, które są symbolem powstania w getcie.