Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor” – kategoria klas I – III

Eliminacje szkolne konkursu zostały z powodu pandemii przeprowadzone w formie online. Uczestnicy w terminie do 27.01.2022 przesłali filmy z nagraniami recytacji na Teams. Na udział w konkursie i naukę na pamięć dwóch wierszy w języku niemieckim zdecydowało się 11 dzieci. Jury w składzie: Joanna Palkiewicz, Karolina Kaniuczak i Kornelia Scholz – przewodnicząca oceniły recytacje  biorąc pod uwagę wymowę, interpretację i dobór repertuaru.

Wszyscy uczestnicy włożyli sporo wysiłku w naukę wierszy i bardzo ładnie je zaprezentowali.

Jury przyznało pierwsze miejsce Karolinie K. z kl. III b oraz 3 równorzędne wyróżnienia.

Otrzymali je:

Jakub O. z kl. I a

Hania O. z kl. III a

Małgosia T. z kl. I a

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom gratulujemy pięknych recytacji!