Finał miejskiego konkursu informatyczno-technicznego „Ozobot poznaje człowieka i Ziemię”

W dniu 20 czerwca 2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Ozobot poznaje człowieka i Ziemię”. Był to konkurs miejski dla klas I-V szkoły podstawowej. Polegał on na zaprojektowaniu gry planszowej (projekt planszy gry, fabuły, pytań, kart do gry, itp.). Elementem informatycznym było takie zaprojektowanie planszy, aby mógł po niej jeździć robot – Ozobot. Wymagał więc użycia różnych kodów, które umiał odczytać jedynie robot. Konkurs ten był więc kolejnym krokiem nauki programowania dla naszych uczniów, tym razem tych młodszych.

W konkursie brało udział wielu uczniów opolskich szkół podstawowych, ale nasza reprezentacja była najliczniejsza. Liczyła aż 15 uczestników. Wśród nich byli uczniowie klas: 4A, 4B, 4E, 5A i 5B. Największy sukces osiągnęła drużyna z klasy 5A, w skład której weszli: Krzysztof B. i Antoni K. Nasi chłopcy zdobyli II miejsce w kategorii klas IV-V.

Cała nasza reprezentacja otrzymała za tak duże zaangażowanie dodatkową nagrodę – warsztaty komputerowe dla wszystkich uczestników, w których będziemy uczestniczyć w nowym roku szkolnym.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!