Znamy szczęśliwą 10 uczniów PSP 20 biorących udział w konkursie BRONIĘ LUB OSKARŻAM BOHATERÓW LITERACKICH

5 listopada 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu „BRONIĘ LUB OSKARŻAM BOHATERÓW LITERACKICH, KTÓRYCH ŻYCIE POSTAWIŁO W NIEŁATWEJ SYTUACJI – W OPARCIU O WSPÓŁCZESNE ZASADY PRAWA”. Nasza szkoła została zaproszona do udziału w zmaganiach prawno-literacko-oratorskich, których organizatorami są Izba Adwokacka, Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej oraz Adwokatura Polska.

Eliminacje cieszyły się ogromnym powodzeniem – 26 uczniów z klas V-VIII stanęło w szranki prawne. Bronili lub oskarżali postacie literackie, wygłaszając mowy końcowe.
Jury w składzie: adwokat – pan Tomasz Zapotoczny, panie – Dorota Cicholska-Sowada, Małgorzata Górka, Małgorzata Hapanowicz, Joanna Mysiakowska-Lenart – po burzliwych obradach postanowiło wybrać 10 uczniów, którzy przeszli do kolejnego etapu. Finałowa rozprawa odbędzie się sali  Sądu Rejonowego w Opolu.

Uczniowie, którzy będą reprezentowali PSP 20 w Opolu podczas finału sadowniczych zmagań:

• Franciszek Deberny
  • Natalia Ściubidło