Zakończenie projektu „KOSMICZNY ANGIELSKI”

kosmiczny_angielski
Dnia 01.06.2016r, w ramach szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka zaprezentowaliśmy „ży-wy Układ Słoneczny”. Staraliśmy się, aby odległości planet „krążących” po szkolnym boisku były proporcjonalne do tych w rzeczywistości. Tak samo braliśmy pod uwagę prędkości z jakimi planety się poruszają. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu narratorowi, który opowiadał o powstaniu Układu Słonecznego i o jego planetach, nie stanowi on już tajemnicy dla uczniów naszej szkoły.Czas szybko płynie i przyszła pora zakończyć zajęcia z kółka „Kosmiczny angielski”. Finał odbył się w trzech etapach.

Dnia 07.06.2016r. wybraliśmy się na zajęcia do Śląskiego Planetarium w Chorzowie. Byliśmy tam świadkami niezwykłego spektaklu, który rozegrał się na naszymi głowami. Temat zajęć to „A jednak się kreci…” był podsumowaniem i dał nam możliwość pełniejszego zrozumienia zdobytej przez nas wiedzy w ciągu mijającego roku szkolnego. Wycieczka była z przygoda-mi…. Ponieważ musieliśmy „gonić nasz pociąg” w drodze powrotnej do Opola J.

W ostatnim tygodniu nauki na korytarzu szkolnym został powieszony przygotowywany przez nas (w ciągu całego roku szkolnego) Układ Słoneczny wraz z gwiazdozbiorami przedstawiają-cymi dwanaście znaków zodiaku. Staraliśmy się, aby odległości i wielkości planet były pro-porcjonalne do tych w rzeczywistości.