Zakończenie projektu edukacji regionalnej „Opole- moje miasto. Mały opolanin”

W grudniu 2016 r. uczniowie Koła Regionalnego uczestniczyli w projekcie realizowanym we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Opolu pod nazwą „Opole- moje miasto. Mały Opolanin”. Była to jubileuszowa edycja projektu, związana z 800-leciem Opola, do której po raz pierwszy zaproszono uczniów klas IV-VI.

W ramach projektu uczniowie Koła wzięli udział w dwóch wycieczkach – po zabytkach Opola oraz Muzeum Wsi Opolskiej, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, tanecznych i plastycznych. Uczniowie naszej szkoły – Oliwia Faron (6c) , Wiktoria Kowalska (5a) i Kacper Rosiek (5 a)- rywalizowali z uczniami innych szkół podstawowych w konkursie wiedzy o Opolu. Uroczyste zakończenie tej edycji projektu połączone z rozdaniem nagród i dyplomów, miało miejsce 9 grudnia w Filharmonii.

Opiekunowie koła: Magda Sobota-Weihsbach, Aleksandra Sabat-Maj