Zajęcia o szkodliwości palenia tytoniu

„Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia”.

15 listopada przypadał „Światowy Dzień Rzucania Paleni a Papierosów”. Z tej okazji do naszej szkoły została zaproszona pani Aneta Anioł ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, która w bardzo ciekawy sposób przeprowadziła zajęcia dla klas ósmych, na temat szkodliwości palenia papierosów oraz zaprezentowała film profilaktyczny, który omówiła. Uczniowie przygotowali również plakaty o szkodliwości palenia papierosów, które zawisły na korytarzu szkolnym.

W dniu 27.11.2018 r., uczniowie klas VI, którzy należą do koła teatralnego podczas apelu szkolnego przedstawili spektakl profilaktyczny pod tytułem „Sąd nad papierosem”.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie i uchronią młodzież przez podjęciem decyzji o paleniu papierosów.