Współpraca z panią Katarzyną Vanewską – autorką książki „Powiedzenia do zgryzienia” i ich efekt, czyli słowniki frazeologiczne uczniów klas 5A, 5E i 6D

Pod koniec listopada ubiegłego roku pani Małgorzata Górka otrzymała od pani Katarzyny Vanewskiej książkę jej autorstwa pt. „Powiedzenia do zgryzienia”. Przedstawia ona w zabawny sposób znaczenie związków frazeologicznych. W klasach 4C, 5A, 5E oraz 6D odbyły się lekcje w oparciu o książkę autorki poruszające zagadnienia frazeologiczne z wykorzystaniem myślografii.

Kolejnym etapem pracy z książką pani K. Vanewskiej był projekt „POWIEDZENIA DO ZGRYZIENIA”, którego celem było zapoznanie się z kolejnymi frazeologizmami, a następnie stworzenie słowniczków. W związku z tym, że uczniowie połknęli bakcyla myślograficznego, wiele prac zawierało także proste rysunki – ilustracje powiedzeń.

W ubiegłym tygodniu nastąpiła prezentacja uczniowskich prac na korytarzu szkolnym.

O wszystkich działaniach została poinformowana autorka „Powiedzeń do zgryzienia”, która wyraziła swój zachwyt, oglądając zdjęcia słowniczków.

Miejmy nadzieję, że nasza współpraca z panią Katarzyną Vanewską zaowocuje kolejnymi pomysłami.

Małgorzata Górka