WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY O KSIĘCIU JANIE DOBRYM

Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”.

Organizatorem Konkursu jest Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs zostanie także rozstrzygnięty na poziomie szkolnym.

Tematy i formy prac plastycznych:

1. Postać i życie Księcia Jana Dobrego – Forma pracy: praca plastyczna w dowolnej technice, format A-4. Praca indywidualna. Każda praca powinna być opisana na odwrocie w następujący sposób: imię i nazwisko ucznia, szkoła, tytuł pracy.

2. Postać i życie Księcia Jana Dobrego– komiks od 3 do 5 jednostronnych plansz komiksu w formacie A-4, wykonanych w dowolnej technice. Praca indywidualna. Każda karta powinna być opisana na odwrocie w następujący sposób: imię i nazwisko ucznia, szkoła, tytuł komiksu, liczba stron.

Każda praca powinna posiadać informację (do 1000 znaków) zawierającą tytuł pracy, opis wydarzenia z życia Księcia Jana Dobrego, do którego nawiązuje praca konkursowa, imię i nazwisko autora pracy, adres szkoły, adres email szkoły, telefon kontaktowy.

Termin składania prac upływa w dniu 1 kwietnia 2017 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu na etapie szkolnym nastąpi w kwietniu, trzy najlepsze prace zostaną wysłane do Kuratorium Oświaty, które opublikuje wyniki konkursu do dnia 15 maja 2017 r.

• Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali podsumowującej Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Organizator- Opolskie Kuratorium Oświaty – przewidział atrakcyjne nagrody oraz wyróżnienia dla laureatów Konkursu. Nagrodą główną za zajęcie I miejsca w danej kategorii jest tablet multimedialny

• Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym uzyskują uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsce w każdej z kategorii niezależnie od wybranej formy (praca plastyczna, komiks, film).

• Tytuł finalisty uzyskują uczniowie, którzy zdobyli drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii niezależnie od wybranej formy (praca plastyczna, komiks, film).

Aleksandra Sabat-Maj (nauczyciel historii)